تبلیغات
محمد علی مرادی - ایجاد Password برای پوشه ها در ویندوز XP

محمد علی مرادی
 
بهترین ترفندها جدیدترین نرم افزارها موبایل کتاب الکترونیکی محمد علی مرادی

روش اول: اگر شما برای نام كاربری خود password دارید می توانید از این password برای محافظت از پوشه های خود استفاده كنید. اما در غیر این صورت روش زیر را دنبال كنید: روی پوشه ای كه می خواهید محرمانه بماند راست كلیك كرده و گزینه ی Properties را انتخاب كنید (یا كلید های Alt و دابل كلیك را به طور همزمان فشار دهید.) سپس روی كلید sharing كلید كرده و گزینه «Make this folder private »را تیك دار كنید . و در آخر كلید Apply را بزنید. اگر شما برای نام كاربری خود password نداشته باشید، كادری ظاهر می شود كه از شما سوال می كند آیا می خواهید پس وردی بسازید ؟ اگر می خواهید پوشه را محرمانه كنید باید حتما” این كار را انجام دهید بنابراین روی گزینه yes كلیك كنید . از این پس برای ورود به دسك تاپ كامپیوتر و استفاده از آن باید از پس وردتان استفاده كنید.
پس از كلیك گزینه yes باید پس ورد خود را تایپ كنید و سپس آنها را تصدیق كنید. سپس روی دكمه «create pass word » كلیك كنید و در آخر پنجره پس ورد را ببندید.
در آخر كلید ok پنجره propertiest را بزنید. اكنون هر كسیكه وارد سیستم شما شود
نمی تواند بدون اطلاع از پس ورد شما به آن فایل دسترسی پیدا كنید .

روش دوم: اگر پوشه مورد نظر به صورت zip یا فشرده است شما می توانید یك پسورد منحصر به فرد به آن بدهید.
فقط كافیست روی پوشه زیپ شده دابل كلیك كنید و وقتی پوشه باز شد از منوی بالا گزینه file رفته روی گزنیه «Add a password » كلیك كنید.
و سپس password خودرا در پنجره ظاهر شده تایپ كنید.اكنون شما تنها كسی هستید كه به فایل های این پوشه دسترسی دارید. پوشه باز می شود و فایل ها نیز دیده می شوند.

طبقه بندی: ترفند ویندوز، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 31 فروردین 1387 توسط یاری هکر
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است